« Regreso a la Tierra » met « Les Jardins de la Valette » in Vitoria-Gasteiz

Demonstraties in het veld tijdens het verblijf in Spaans Baskenland

Het initiatief, dat profiteert van de samenwerking met de Diputación Foral de Álava en de Ayuntamiento de Vitoria-Gasteiz, vindt zijn oorsprong in het engagement van Slow Food International voor #RegresoalaTierra en de projecten in het kader van #TerraMadre2020.

De driedaagse cursus kon ook plaatsvinden dankzij de publiek-private samenwerking met instanties zoals Aralab en het Gran Hotel Lakua.

Het gebrek aan generatieopvolging maakt het noodzakelijk te zoeken naar formules die meer mensen aanmoedigen om een met uitsterven bedreigd beroep op te nemen. Het project streeft meerdere doelstellingen na:

  • de sleutels ontleden die het in verschillende ervaringen mogelijk hebben gemaakt de boerderijen een grotere economische leefbaarheid te geven;
  • de combinatie van werk en gezin verbeteren;
  • de levenskwaliteit verhogen en zo het beroep van tuinder opwaarderen.

Het initiatief beoogt bovendien bepaalde gereedschappen in het veld uit te proberen en de opgedane kennis met zoveel mogelijk maatschappelijke actoren te delen, dankzij het werk van Sylvain Couderc van Les Jardins de la Valette.


Voorstellingsvideo


Verder lezen

Uitwisseling tussen Sylvain Couderc en de deelnemers in Spaans Baskenland
Al onze opleidingen ontdekken
Al onze opleidingen ontdekken.